[vc_row][vc_column][vc_column_text]UXPA, kullanıcı deneyimi tasarım ve kullanılabilirlik alanında uzman ya da uzmanlaşmak isteyen kişileri biraraya getiren uluslarlararası bir topluluktur. Temel amacı, meslektaşlar arasındaki iletişimi ve çalışma alanlarını genişleterek ürün- servis ve yaşam bazında kullanıcı deneyimini geliştirmektir.

UXPA Turkey, kullanıcı deneyimi alanında çalışan araştırmacı, tasarımcı ve akademisyenlerle kurduğu bağı geniş bir yelpazeye yaymak için çeşitli sektörlerden kullanıcı deneyimi ile ilgili farklı iş kollarında görev alan bir ekiple Ekim 2014’te ilk çalışmalarına başladı. Şeffaf ve yardımsever bir atmosfer içinde birlikte öğrenme metodu ile gerçekleştirilen etkinlikler ve eğitimler UXPA Turkey platformunun önceliklerini oluşturur.

Siz de etkinliklerimize dahil olmak, kullanıcı deneyimi tasarımı ve alanında çalışan 1,5 milyondan fazla uzmanla iletişime geçmek, toplantılarımızda birlikte fikir geliştirebilmek ve Türkiye’deki sektörel kullanıcı deneyimi çalışmalarının paylaşıldığı blogumuzu takip edebilmek için UXPA Turkey üyesi olabilir ve bize katılabilirsiniz. Bunun için e-posta adresimize e-posta göndermeniz yeterli.

UXPA-TR-Kickoff

UXPA Turkey, alanla ilgili nitelikli Türkçe içerik üretimine katkı sağlamak amacı ile UXPA Turkey Blog’unu yayınlanmaktadır.

Blog’da yer alacak yazılar aşağıdaki konularda olabilecektir:

  • Özgün araştırma ve tasarım yöntemlerinin kullanıldığı vaka çalışmaları
  • Araştırma bulguları
  • Yeni trendler ve kavramlar üzerine görüşler
  • Belli bir sektörden seçilen örneklerin belli bir tema çerçevesinde ele alındığı analizler
  • Tematik yazı serileri
  • Çeviriler

Akademisyenlerden profesyonellere, öğrencilerden eğitimcilere uzanan çeşitlilikte konu ile ilgili içerik üretmek isteyen herkesi blogda aramızda görmek istiyoruz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Yorumlar kapalı