uxpatr

egeozkaya

irfangurvardar

HAKANISIK

2008-2009 yılında değişim öğrencisi olarak bulunduğu FH Joanneum Üniversitesi’nde kullanıcı deneyimi ile ilgili lisans ve yüksek lisans derecesinde dersler aldı ve projelere dahil oldu. 2010 yılında “Kullanıcı Cinsiyetinin Kullanılabilirlik Üstündeki Etkileri” başlıklı teziyle Kadir Has Üniversitesi İletişim Tasarımı bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinden hemen sonra bankacılık sektörüne giriş yaptı. Mobil bankacılık, internet bankacılığı, ana bankacılık, ATM bankacılığı ve intranet gibi farklı ortamlar için üretilen uygulama geliştirme projelerinde yer aldı. 2014 yılında parçası olduğu ana bankacılık uygulamasıyla, Avusturya’da düzenlenen World Usability Congress’te kullanıcı deneyimini en iyi yansıtan uygulama ödülünü aldı. Halen uluslararası bir bankada kullanıcılarla çalışmayı tutkuyla seven bir kullanıcı deneyimi uzmanı olarak çalışmaya devam etmektedir.

GokhanCAYLAK

Gokhan K. Besen

Hepsiburada.com’daki ilk yılında Gökhan şirketin yeni responsive arayüzü, mobil ödeme akışları, iPhone ve Android uygulamalarının yenilenmesi gibi projelerle şirketin mobile geçişini üstlenerek mobil kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarttı ve mobil gelirlerin %300 oranında artmasını sağladı.

Yavuz İnal

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden 2011 yılında doktora derecesini aldı. ODTÜ İnsan Bilgisayar Etkileşimi Araştırma Grubu'nda araştırmacı olarak yer aldı, insan bilgisayar etkileşimi ve etkileşimli oyun tasarımı konularında çalışmalarda bulundu. 2005 yılında Avusturya'da Fh-Joanneum Üniversitesi'nde kullanılabilirlik çalışmaları yaptı. Kamu kurumlarının web sitelerinin kullanıcı odaklı olmasını amaçlayan "Kamu İnternet Siteleri Rehberi (KAMİS)" Projesi'nde Proje Yöneticisi olarak görev aldı. Üniversitelerde "İnsan-Bilgisayar Etkileşimi" ve "Kullanıcı Arayüz Tasarımı" isimlerinde Yüksek Lisans dersleri veriyor. Kişisel web sayfası: http://www.yavuzinal.com/

tuba ugras

korkmaz

doga corlu